Γιορτές 2012-2013 - Δημοτικό Σχολείο Μεγάλης Παναγίας

Εκδηλώσεις > Γιορτές

Θεατρικό λήξης σχολικού έτους 2012-2013

Στις 1
3 Ιουνίου και ώρα 19:30, στο θέατρο του Δήμου, έγινε η γιορτή λήξης του σχολικού έτους 20012-2013. Οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης παρουσίασαν τη θεατρική παράσταση «Εκκλησιάζουσες» του Αριστοφάνη.
Υπεύθυνοι: Γερακά Αγγελική, Ζαχαράκης Αθανάσιος, Κίκας Ιωάννης

Γιορτή 25ης Μαρτίου

Την Παρασκευή 22
Μαρτίου 2013, στο κτίριο πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δήμου Παναγίας, έγινε η γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου με την παρουσίαση 2 θεατρικών  από  τους μαθητές και τις μαθήτριες των  ΣΤ΄ 1 & ΣΤ΄ 2  τάξεων. Υπεύθυνοι γιορτής:Γερακά Αγγελική, Ζαχαράκης Αθανάσιος, Κίκας Ιωάννης. Χορωδία: Δημηνάκης Νικόλαος

Γιορτή Χριστουγέννων

Στις 22 Δεκεμβρίου 2012 έγινε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας, στο κτίριο πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δήμου Παναγίας.

Το πρόγραμμα της γιορτής:
« Φρικαντέλα»
Θεατρικό από  μαθητές και μαθήτριες της Α΄   τάξης.
Υπεύθυνοι: Πασχάλης Κωνσταντίνος
, Γερακά Αγγελική

« Ο καινούριος χρόνος, που δεν ήθελε να έρθει »
Θεατρικό από μαθητές και μαθήτριες της  Β΄ τάξης.
  Υπεύθυνοι  : Παπασαραφιανός Αθανάσιος
, Γερακά Αγγελική

Χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου
Υπεύθυνος  : Δημηνάκης Νικόλαος

Χριστουγεννιάτικα τραγούδια στα γαλλικά από τις ΣΤ΄ και Ε΄ τάξεις του σχολείου μας.
Υπεύθυνη:
Στάικου Κρυσταλλία

Χριστουγεννιάτικα τραγούδια στα γερμανικά από τις ΣΤ΄ και Ε΄ τάξεις του σχολείου μας.
Υπεύθυνη: Χωλίδου Ελισάβετ

Γιορτή  Πολυτεχνείου

Στις 17 Νοεμβρίου 2012, έγινε στο κτίριο πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δήμου Παναγίας, η γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου, από τους μαθητές των ΣΤ΄ τάξεων. Στη γιορτή συμμετείχαν και οι μαθητές των Ε΄ και Δ΄ τάξεων. Υπεύθυνοι της γιορτής ήταν οι δάσκαλοι των ΣΤ τάξεων Ζαχαράκης Αθανάσιος, Κίκας Ιωάννης και ο Μουσικός του σχολείου μας Δημηνάκης Νικόλαος.
Μετά το τέλος της γιορτής οι μαθητές άφησαν λίγα λουλούδια στο Ηρώο
.

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Στις 26 Οκτωβρίου 2012, έγινε στο κτίριο πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δήμου Παναγίας, η γιορτή για την επέτειο του "Όχι" από τους μαθητές των Δ1, Δ2, Ε1, Ε2 & ΣΤ1΄, ΣΤ2΄ τάξεων . Οι μαθητές των ΣΤ΄ τάξεων παρουσίασαν 4 θεατρικά και τραγούδια. Οι υπόλοιπες τάξεις συμμετείχαν με ποιήματα.  Υπεύθυνοι της γιορτής ήταν οι δάσκαλοι των ΣΤ τάξεων Ζαχαράκης Αθανάσιος, Κίκας Ιωάννης, η δασκάλα θεατρικής αγωγής Γερακά Αγγελική και ο Μουσικός του σχολείου μας Δημηνάκης Νικόλαος.

Άδεια Creative Commons
Αυτό το εργασία χορηγείται με άδεια Creative Commons Αναφορά Δημιουργού 4.0 Διεθνές .