Γιορτές 2014-2015 - Δημοτικό Σχολείο Μεγάλης Παναγίας

Κύριο Μενού

Γιορτές 2014-2015

Εκδηλώσεις > Γιορτές

Την Τρίτη 24 Μαρτίου 2015, στο κτίριο πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δήμου Παναγίας, έγινε η γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου με την παρουσίαση  θεατρικού  από  τους μαθητές και τις μαθήτριες της  ΣΤ΄  τάξης.

Υπεύθυνοι γιορτής
Οι Δάσκαλοι : Ζαχαράκης Αθανάσιος και Κίκας Ιωάννης

Η Καθηγήτρια Θεατρικής Αγωγής: Γιαγκούλη Χριστίνα

Ο Καθηγητής Μουσικής: Κασφίκης Νικόλαος

Ο Καθηγητής Φυσικής Αγωγής: Χασάπης Γεώργιος

(Οι φωτογραφίες είναι σε χαμηλή ανάλυση για προστασία των προσωπικών δεδομένων των παιδιών)

Στις 23 Δεκεμβρίου 2014 έγινε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας, στο κτίριο πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δήμου Παναγίας.

Το πρόγραμμα της γιορτής

Θεατρικό από τη Β΄ τάξη:
«Τα κάλαντα του Αρμπέν»
Υπεύθυνη: Τρουλιανού Παρασκευή

Τραγούδι από τη χορωδία ΣΤ΄ τάξης

Θεατρικό από την Α2 τάξη:
«Το κοριτσάκι με τα σπίρτα»
Υπεύθυνος: Πασχάλης Κωνσταντίνος

Τραγούδι από τη χορωδία ΣΤ΄ τάξης

Θεατρικό από την Α1 τάξη: «Αγέλαστη πολιτεία»
Υπεύθυνος: Παπαευαγγέλου Ιωάννης

Κάλαντα Πρωτοχρονιάς από τις Α΄, Β΄ και ΣΤ’  τάξεις

Συνεργάστηκαν οι εκπαιδευτικοί:
Γιαγκούλη Χριστίνα και Κασφίκης Νικόλαος

Στις 17 Νοεμβρίου 2014, έγινε στο κτίριο πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δήμου Παναγίας, η γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου, από τους μαθητές της Ε΄ τάξης. Στη γιορτή συμμετείχαν και οι μαθητές των ΣΤ΄ και Δ΄ τάξεων. Υπεύθυνοι της γιορτής ήταν ο δάσκαλος της Ε' τάξης Νεραντζάκης Αθανάσιος και ο Μουσικός του σχολείου μας.
Μετά το τέλος της γιορτής οι μαθητές άφησαν λίγα λουλούδια στο Ηρώο.

Στις 27 Οκτωβρίου 2014, έγινε στο κτίριο πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δήμου Παναγίας, η γιορτή για την επέτειο του "Όχι" από τους μαθητές των Δ, Ε & ΣΤ1΄, ΣΤ2΄ τάξεων.

Άδεια Creative Commons
Αυτό το εργασία χορηγείται με άδεια Creative Commons Αναφορά Δημιουργού 4.0 Διεθνές .