Ψηφιακό υλικό - Δημοτικό Σχολείο Μεγάλης Παναγίας

Κύριο Μενού

Ψηφιακό υλικό

Αξιοποίηση των Τ.Π.Ε.

Το ψηφιακό υλικό δημιουργήθηκε από τους δασκάλους του σχολείου μας

Κυκλοφοριακή Αγωγή

Περιλαμβάνει οδηγίες σωστής κυκλοφορίας για πεζούς και ποδηλάτες. Μοιράστηκε στους μαθητές του σχολείου μας. Δημιουργήθηκε από το δάσκαλο  Γιάννη Παπαευαγγέλου.

Οι αριθμοί από το 1 ως το 10

Περιλαμβάνει ασκήσεις σε ηλεκτρονική μορφή για τους μαθητές των μικρών τάξεων. Μοιράστηκε στα σχολεία της περιφέρειας του 1ου Γραφείου Ν. Χαλκιδικής. Δημιουργήθηκε από το δάσκαλο  Γιάννη Κίκα.

Σεισμοί

Περιλαμβάνει οδηγίες προφύλαξης σε περίπτωση σεισμού. Μοιράστηκε στους μαθητές του σχολείου μας. Δημιουργήθηκε από το δάσκαλο  Γιάννη Παπαευαγγέλου.

Υγεία και διατροφή

Περιλαμβάνει οδηγίες υγιεινής διατροφής, συνταγές, πίνακα βιταμινών κ.ά. Μοιράστηκε στους μαθητές του σχολείου μας. Δημιουργήθηκε από το δάσκαλο  Γιάννη Κίκα.

Άδεια Creative Commons
Αυτό το εργασία χορηγείται με άδεια Creative Commons Αναφορά Δημιουργού 4.0 Διεθνές .