Γιορτές 2015-2016 - Δημοτικό Σχολείο Μεγάλης Παναγίας

Γιορτές 2015-2016

Εκδηλώσεις > Γιορτές

Γιορτή 25ης Μαρτίου
Την Πέμπτη 24 Μαρτίου 2016, στο κτίριο πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δήμου Παναγίας, έγινε η γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου με την παρουσίαση  θεατρικού  από  τους μαθητές και τις μαθήτριες της  ΣΤ΄  τάξης.

Υπεύθυνοι γιορτής
Ο Δάσκαλο
ς : Νεραντζάκης Αθανάσιος

Η Καθηγήτρια Θεατρικής Αγωγής:
Πασχάλη Ελβίνα

Ο Καθηγητής Μουσικής:
Τσιμπετονίδης Νικόλαος

Η Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής: Σαμαρά Χριστίνα

Γιορτή Χριατουγέννων 2015

Στις 23 Δεκεμβρίου 2015 έγινε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας, στο κτίριο πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δήμου Παναγίας.

Το πρόγραμμα της γιορτής
Θεατρικό από την Α΄ τάξη:
«Η Γέννηση του Χριστού»
Υπεύθυνες: Κίκα Χρυσούλα και Τρουλιανού Παρασκευή

Θεατρικό από τη Β2 τάξη:
«Το Πνεύμα των Χριστουγέννων »
Υπεύθυνος: Πασχάλης Κωνσταντίνος

Θεατρικό από τη Β1 τάξη: «Είναι Πράγματι Χριστούγεννα;»
Υπεύθυνος: Παπαευαγγέλου Ιωάννης

Κάλαντα Πρωτοχρονιάς από τους μαθητές

Γιορτή 17 Νοεμβρίου

Στις 17 Νοεμβρίου 2015, έγινε στο κτίριο πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δήμου Παναγίας, η γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου, από τους μαθητές της Ε΄ τάξης. Στη γιορτή συμμετείχαν και οι μαθητές των ΣΤ΄ και Δ΄ τάξεων. Υπεύθυνοι της γιορτής ήταν ο δάσκαλος της Ε' τάξης Ζαχαράκης Αθανάσιος και ο Μουσικός του σχολείου μας.
Μετά το τέλος της γιορτής οι μαθητές άφησαν λίγα λουλούδια στο Ηρώο.

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Στις 27 Οκτωβρίου 2015, έγινε στο κτίριο πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δήμου Παναγίας, η γιορτή για την επέτειο του "Όχι" από τους μαθητές των Δ, Ε & ΣΤ τάξεων. Υπεύθυνος της γιορτής ήταν ο δάσκαλος Νεραντζάκης Αθανάσιος

Άδεια Creative Commons
Αυτό το εργασία χορηγείται με άδεια Creative Commons Αναφορά Δημιουργού 4.0 Διεθνές .