Ανακοινώσεις - Δημοτικό Σχολείο Μεγάλης Παναγίας

Κύριο Μενού

Προς ταξιδιωτικά γραφεία
Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τις διδακτικές επισκέψεις του σχολείου μας, σύμφωνα με τον ετήσιο προγραμματισμό επισκέψεων του συλλόγου διδασκόντων

Ο Διευθυντής του  Δ.Σ. Μεγάλης Παναγίας ζητά εκδήλωση ενδιαφέροντος από τα τουριστικά γραφεία για τη διοργάνωση των διδακτικών επισκέψεων του σχολείου μας, σύμφωνα με τον ετήσιο προγραμματισμό επισκέψεων του συλλόγου διδασκόντων, για τη σχολική χρονιά 2017-2018.
Συγκεκριμένα:

Ημερομηνία επίσκεψης Προορισμός Διάρκεια επίσκεψης  Τάξη/ τάξεις Αριθμός μαθητών και συνοδών *
31/05/18 Σπήλαιο Πετραλώνων – Νέα Μουδανιά Από 8.00΄  έως 20.00΄ Όλες οι τάξεις 250

Εγγραφές μαθητών Α΄ τάξης σχολικού έτους 2018-19

Αγαπητοί γονείς. Σας πληροφορούμε ότι για την εγγραφή των παιδιών σας στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2018-19 , χρειάζονται τα παρακάτω δικαιολογητικά.
1. Βιβλιάριο υγείας του παιδιού , στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
2. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) , που θα το παραλάβετε από το Δημοτικό Σχολείο. (Συμπληρώνεται από  γιατρούς Κέντρων Υγείας , Περιφερειακών Ιατρείων , Εξωτερικών ιατρείων νοσοκομείων , ιδιωτών γιατρών)
3. Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας μαθητή. (ΔΕΗ)
4. Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου. (Θα την παραλάβουμε εμείς από το Νηπιαγωγείο)
• Τα πιστοποιητικά γέννησης των παιδιών που είναι γραμμένα στη Δημοτική Ενότητα Παναγίας , θα τα παραλάβουμε εμείς από το διαδίκτυο.
• Οι εγγραφές αρχίζουν 2 Μαΐου  και τελειώνουν 18 Μαΐου 2018.
                                                    Ο Δ/ντής του Δημοτικού Σχολείου

Άδεια Creative Commons
Αυτό το εργασία χορηγείται με άδεια Creative Commons Αναφορά Δημιουργού 4.0 Διεθνές .